A programot finanszírozó Környezetvédelmi Alap Igazgatóságának (AFM) elnöke, Laurenţiu-Adrian Neculaescu nemrég elmondta, az elektromos járművek iránti megnövekedett keresletre való tekintettel átcsoportosították a program költségvetését. Így a magánszemélyeknek szánt klasszikus Roncsautó-program 335 millió lejes, a jogi személyeket célzó pedig 123 millió lejes költségvetéssel indul. Ugyanakkor most először külön büdzsét szabtak meg a közintézmények és önkormányzatok számára, 50 millió lej értékben.
A magánszemélyeknek szánt Roncsautó Plusz program költségvetése 262 millió lej, a jogi személyeké 190 millió lej lesz, míg a közintézmények számára 100 millió lejes keretet szabtak meg.
Az idei Roncsautó-program mindkét változata február elején indult el, összesen 1,2 milliárd lejes költségvetéssel.
A klasszikus Roncsautó-program keretében egy leadott jármű után 6 ezer lejes támogatás jár, két leadott jármű esetén 9 ezer lejre nő ez az összeg. Egy személy legtöbb két értékjegyet használhat fel új autó vásárlására. Ugyanakkor minden 15 évesnél régebbi, Euro 3-as vagy annál alacsonyabb környezetvédelmi besorolású autó bezúzását 1500 lejes ökobónusszal ösztönzik. 1500 lejes ökobónusz jár akkor is, ha az új jármű szén-dioxid-kibocsátása nem haladja meg a 119 g/km-es határértéket, vagy ha LPG-meghajtású. Nem plug-in hibrid gépkocsi vásárlása esetén az ökobónusz értéke 3 ezer lej.
A Roncsautó Plusz program keretében teljesen elektromos autót vásárolni kívánók egy régi autó beadása esetén 45 ezer lejes, két régi jármű leadása esetén 48 ezer lejes állami támogatásban részesülnek. A plug-in hibridek vásárlását egy autó leadása esetén 20 ezer lejjel, két autó leadása esetén 23 ezer lejjel támogatja az állam. Ha a leadott jármű 15 évesnél régebbi és Euro 3-as vagy annál alacsonyabb környezetvédelmi besorolású, ez esetben is jár az 1500 lejes ökobónusz.